بلندگوی مسجد دانشگاه هر روز صبح درست در پر رفت و آمدترین ساعت روز که همه می خواهند فعالیت روزانه را شروع کنند، صدای ناله و فریاد و گریه و زاری پخش می کند. البته گاهی هم لا به لایش یک نفر با ناله یا خشم و فریاد یک چیزهایی می گوید که زیاد مفهوم نیست اما باعث می شود بقیه بلندتر فریاد بزنند. مثلا امروز من فقط همین را فهمیدم که با خشم می گفت بکشمش؟ بکشمش؟

بدین ترتیب من هر روز صبح که به زور از خواب بیدار می شوم تا برسم به پژوهشگاه یک دور این صداها را رد کرده ام.

حالا اینکه چرا متولیان بلندگوی مسجد دانشگاه در میان این همه گزینه صدای جیغ و فریاد را برای پخش انتخاب کرده اند، چیزی است که من خیلی بهش فکر کرده ام و تا حالا فقط یک جواب به ذهنم رسیده است. احتمالا آنها با این کار می خواهند مردم را به یاد صحرای محشر و سختی هایش بیندازند. زمانی که هر کسی نامه اعمالش را در دستش گرفته و از غصه و وحشت گندی که زده فغان برآورده است. اینطوری می خواهند به ما جماعت بیچاره ای که خوابزده و گیج داریم روزمان را شروع می کنیم بگویند هان! مراقب باش امروز چه می کنی تا فردا کارت به اینجا نکشد!

/ 5 نظر / 4 بازدید
سالومه

ببین توصیه جدی من به تو اینه که اون منطقه رو با هدفون رد کنی! همینا رو گوش کردی انقدر اگرسیو (!) شدی عزیزم! هنوز ما جبهه گیری نکرده تهدید می کنی به غرق کردن با دست خودت در قسمت عمیق!

سارا

یعنی خیلی هیجان داره آدم با صدای بکشمش؟ بکشمش؟ بیدار شه[نیشخند]

سميرا

اين همه خوش بيني منو كشتتتتتت!!اين فرهنگ خارجي تو همه جا كار خودشو ميكنه...همينه كه ديوونه ات ام!!!(اينجا نيم فاصله نميزنه[نیشخند] )

کوهستان سرد

من فکر می کنم تبلیغ دینی باید در زمان مناسب و مکان مناسب و توسط انسانهای وارسته برای مخاطبان خاص و گزیده انجام پذیرد و شنیدن صدای موسیقی آرام برای صبح زود و شاد برای نیمه روز برای جوانان پرشور دانشگاه ضروری تر از صداری ناله باشه. فکر نمی کنم در جایی از دنیا اینگونه ارزش دینی تبیلغ شود که ما داریم و نتیجه اش هم که معلوم است و دین گریزی در کشورمان مثل عربستان شده.

نرگس خرقانی

سلام وبلاگ خوبی دارید. خوشحال می شوم به وبلاگ من سر بزنید. با مطالب جدید سینمایی درباره جشنواره فیلم فجر و فیلم درباره الی به روزم.